Квиток на риболовлю [UA]

Риболовля в Чехії та що для цього потрібно

Від ліцензії на риболовлю до дозволу на риболовлю


У Чехії є приблизно три варіанти риболовлі. Ловити рибу на приватних рибальських угіддях або на державних рибальських угіддях. І на них вам знадобиться ліцензія на риболовлю та дозвіл на вилов риби. Рибальський квиток або дозвіл можна отримати на короткий термін (без складання іспитів) або на тривалий термін зі складанням іспитів.

Приватні рибальські угіддя

Найпростіше рибалити в Чехії на приватних рибальських угіддях. Ви обираєте місце (рибальське господарство) і, як правило, можете дізнатися все необхідне на місці. Купуєте дозвіл, дізнаєтеся місцеві правила і вирушаєте на риболовлю. Однак цей підхід, як правило, є найдорожчим.

Короткостроковий квиток на риболовлю без тестів

Сертифікований офіс видасть короткострокову ліцензію на риболовлю без іспиту будь-кому. Без іспиту.

Квиток без іспиту коштує 200 крон і дійсний протягом 30 днів.

Тут ви можете знайти список муніципалітетів та міських управлінь, які видають короткострокові ліцензії на риболовлю.

Цей квиток не дає права на отримання звичайного, довгострокового квитка на риболовлю. Але якщо ви не хочете ставати членом місцевої рибальської організації, хочете спробувати порибалити під наглядом когось досвідченого, то це корисний спосіб потрапити на риболовлю. Навіть на основі короткострокового рибальського квитка можна купити дозвіл на вилов риби.

Потім ви йдете до місцевої асоціації за цим дозволом з отриманим короткостроковим дозволом, див. нижче.

Місцева організація Асоціації рибалок

Більшість рибальських угідь у Чеській Республіці знаходяться під управлінням Чеської рибальської асоціації (ČRS) та Моравської рибальської асоціації (MRS). Територія поділена на місцеві організації (МО), які керують виділеними їм акваторіями та об'єднують рибалок у своєму регіоні. Будь-хто зацікавлений може обрати місцеву організацію на свій розсуд і подати до неї заявку. Однак організація не зобов'язана приймати його/її до свого складу. Після прийняття член організації зобов'язаний сплачувати встановлені членські внески, в тому числі вступний внесок для нових членів, та виконувати обов'язки члена організації. Місцева організація також організовує навчання рибальським навичкам та кваліфікаційні іспити для отримання першої ліцензії на риболовлю. Список місцевих рибальських організацій можна знайти за цим посиланням.

Рибальські тести - кваліфікація для отримання першої ліцензії на риболовлю

Рибальські тести найчастіше організовуються місцевими організаціями Асоціації рибалок. Молодь зазвичай складає їх у рибальському клубі. Дорослі члени клубу отримують набір запитань і порад щодо навчальної літератури, а потім складають тест. Тест складається зі знання законів, пов'язаних з рибальством, детального знання так званих правил рибальства або, наприклад, ідентифікації видів риб. Будь ласка, зв'яжіться з місцевою організацією, щоб дізнатися, коли ви можете скласти іспит для отримання першої ліцензії на риболовлю. Детальніше про риболовні випробування можна прочитати тут.

Рибальський квиток - ціна

Вартість ліцензії на риболовлю, що видається уповноваженими муніципальними органами, становить:

  • 100 CZK - на 1 рік
  • 200 CZK - на 3 роки
  • 500 CZK - на 10 років

Діти до 15 років платять половину вартості.

Членські та реєстраційні внески до місцевої організації

Вартість рибальського квитка має бути додана до вартості членства та будь-якого реєстраційного внеску до місцевої організації. Ціни можуть відрізнятися, але, ймовірно, будуть близькими до цих сум:

  • Реєстраційний внесок для нового члена МО - 1000 CZK
  • Щорічний членський внесок MO - 1400 CZK

Діти платять половину вартості, діти та інваліди також мають право на знижку. Не обов'язково бути членом місцевої організації, щоб купити путівку, оскільки місцева організація продає путівки і не членам організації. Але ціни тоді приблизно в п'ять разів вищі!

Вартість ліцензії на риболовлю

Ліцензія на риболовлю та членство в місцевій організації не дає права на риболовлю в угіддях. Для цього потрібно придбати ліцензію на риболовлю. Вони варіюються залежно від сезону, в який я хочу ловити рибу, або типу рибальського угіддя, а також мають територіальну дію.

Існує два основних типи рибальських угідь - форелеві та нефорелеві рибальські угіддя. Як випливає з назви, форелеві угіддя - це переважно гірські та передгірні струмки та річки, багаті на форель та іншу рибу, яка потребує кисню та низьких температур води, тоді як нефорелеві - це всі інші рибні угіддя, включаючи великі річки, ставки та дамби.

Ціни на дозволи на риболовлю можуть відрізнятися залежно від асоціації. Якщо я ловлю рибу переважно у своїй місцевості, мені достатньо дозволу місцевої організації. Якщо у мене більші амбіції, я можу купити дорожчий національний дозвіл. Наприклад, для Південно-Моравського краю ціни на 2024 рік такі:

  • Річний дозвіл на нефорелеву риболовлю 1250 CZK
  • Річний дозвіл на нефорелеву риболовлю по всій країні 4500 CZK
  • Річний дозвіл на форель 1300 CZK
  • Річний національний дозвіл на форель 4750 CZK